Prezentacje multimedialne stanowią współcześnie jedno z podstawowych narzędzi, które jest wykorzystywane niemal przez każde przedsiębiorstwo podczas zebrań, spotkań, czy szkoleń. Za pomocą prezentacji multimedialnych jesteśmy w stanie przekazać zdecydowanie większą ilość informacji, niż wyłącznie za pośrednictwem słowa mówionego – nawet wzbogaconego wydrukami. Prezentacja multimedialna umożliwia nam dzielenia się przekazem w sposób obrazowy, a dzięki temu czytelny.

Aby jednak stworzyć profesjonalną prezentację multimedialną, niezbędne jest wykorzystanie do tego celu odpowiednich narzędzi, którymi są oprogramowania do tworzenia prezentacji.

Ranking najlepszych softwarów do tworzenia prezentacji

Microsoft PowerPoint 2016 jest najpopularniejszym programem przeznaczonym do tworzenia prezentacji multimedialnych. Sprawdza się w codziennych sytuacjach.

Jest niezwykle prosty w obsłudze, jednak zawiera wiele dodatkowych elementów w postaci tabel, wykresów, czy grafik. Jego podstawowym minusem jest cena. Prezi 6.

15.1.0 to bardzo dobre narzędzie dające możliwość tworzenia prezentacji multimedialnych, także przy użyciu aplikacji mobilnej.

Podstawowym atutem tej platformy jest jej nieodpłatność. WPS Presentation jest programem należącym do darmowego pakietu WPS Office. Atutem tego oprogramowania jest niezwykła łatwość użycia.

Dodatkowo program jest dostępny w polskiej wersji językowej oraz jest wyposażony w pakiet wszystkich najbardziej niezbędnych funkcji. LibreOffice Impress należy do pakietu LibreOffice. Podstawowym atutem tego oprogramowania jest jego nieodpłatność.

Ponadto oprogramowanie jest wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje oraz posiada polską wersję językową.